İşte Bu Yüzden Temizliğe Bu Odadan Başlamalısınız

Temizlik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası.

Sağlığımız ve konforumuz için evimizi düzenli olarak temizlememiz gerekiyor. Ancak bu durum gün boyu büyük zaman aralıklarını temizliğe ayırmamıza neden olmakta. Temizlik sürecini kısaltacak tüyoların sayısı çok olsa da, en etkilileri arasında odaları sıralamak yer alıyor.

Birçok insan genellikle kaotik ve herhangi bir sıralaması bulunmadan temizlik yapmakta. Bir hafta salon, oturma odası ve yatak odası şeklinde temizlik sıralanırken, diğer hafta tam tersi yapılabiliyor. Ancak araştırmalara göre tüm süreci doğru bir şekilde başlatırsanız, bir evde veya apartman dairesinde temizliği çok daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

TEMİZLİĞE İLK ÖNCE BU ODADAN BAŞLAMALISINIZ

Temizliğe ilk önce hangi odadan başlamanız gerektiğinin somut bir yanıtı yok. Ancak kesin olan şey, her zaman aynı sıralamaya göre davranmanız gerekiyor. Bu sizin için zamanla bir refleks haline dönüşmekte ve aynı sıralamayı yaparken temizlik sürecinde oldukça hızlanmanıza yardımcı olmakta.

Yine de uzmanların ilk başlanması gereken oda hakkında fikirleri bulunuyor. Temizlik uzmanları ve deneyimli ev kadınlarının tavsiyelerine göre, temizlikte ilk önce çok kalabalık ve yoğun olan odayı temizlemelisiniz. Daha sonrasında küçük odalara yönelmeli ve banyo ile tuvaleti son sıraya bırakmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir